Отборът на Интер измъкна под носа успеха от Рома. „Нерадзурите“ спечелиха трите точки в мача от 32-ия кръг на Серия А за 2:1 с късен гол на Мауро Икарди.

Домакините от Милано започнаха добре мача, с попадение още в 15-ата минута. Родриго Паласио намери Ернанес на границата на наказателното поле, който след два финта успя да стреля точно за 1:0.

Само 420 секунди по-късно равенството можеше да бъде възстановено, но Виктор Ибарбо уцели гредата.

В 52-ата Мауро Икарди бе близо до увеличаване на преднината, но топката премина малко над вратата на Рома. Само 6 минути след това обаче Миралем Пянич подаде на Алесандро Флоренци, който обаче отблизо стреля в аут.

За сметка на това, неговият съотборник Раджа Наинголан успя да се възползва от асистенцията именно на Пянич в 63-ата минута за 1:1.

Интер все пак стигна до трите точки, след като Лукас Подолски намери Мауро Икарди, а той с премерен диагонален удар стреля за крайното 2:1.

Във временното класиране Рома заема 3-о място с 58 точки, колкото има и вторият Лацио, докато Интер е на 7-о с 45 пункта.