Отборът на Лацио пропиля два гола аванс при гостуването си на Интер в 16-я кръг на Серия А и спечели само точка в Милано. Двата тима приключиха при резултат 2:2, като домакините могат да съжаляват, че не стигнаха до пълен успех в края на срещата.

С този хикс Лацио е трети във временното класиране в Италия с 27 точки, а Интер заема 11-ата позиция в подреждането с 21 точки в актива си.

Първото полувреме бе изцяло в полза на гостите от Рим, като футболистите на Лацио стъписаха съперника с гол още във втората минута, когато Фелипе Андерсон овладя чудесно топката в наказателното поле и майсторски прати топката в мрежата зад Самир Ханданович. Четири минути по-късно пак той застраши вратата на Интер, но топката мина встрани от целта.

Фелипе Андерсон

източник: БГНЕС

Бразилецът Додо се освободи добре в 20-ата минута и опита да отправи удар, но защитник се намеси и изчисти. В 33-ата Матео Ковачич центрира не лошо към наказателното поле на Лацио, но пак бранителите на гостите се справиха с опасността.

Интер Лацио

източник: Gulliver/Getty Images

Вторият гол за Лацио падна в 37-ата минута, когато Фелипе Андерсон вкара второто си попадение в мача след страхотен пробив, който завърши с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата на домакините за 2:0. В края на първото полувреме Здравко Кузманович изпрати топката в наказателното поле, но без да последва нещо сериозно за Интер.

Интер обаче стоеше по-добре на терена след почивката и получи добър шанс да реализира в 59-ата минута, като Мауро Икарди получи топката близо до вратата на Лацио, но стреля неточно. Интер все пак стигна до гол в 66-ата минута, когато Матео Ковачич се разписа за 1:2. 20-годишният Ковачич стреля от около 20 метра и остави Федерико Маркети безпомощен.

Интер Лацио

Домакините успяха да изравнят за 2:2 в 80-ата минута, благодарение на Родриго Паласио, който получи чудесен пас и преодоля стража на Лацио. Ситуацията за тима от Рим можеше да стане още по-тежка две минути по-късно при исзстрел с глава за Ковачич, но Маркети спаси.

До края на двубоя домакините можеха дори да стигнат до пълен обрат и да вземат трите точки, но резултатът остана 2:2.