В среща от 9-ия кръг на Серия А Милан постигна равенство 1:1 на терена на Каляри.

"Росонерите" трябваше да наваксват изоставане от един гол. Виктор Ибарбо откри за домакините в 24-ата минута, а Джакомо Бонавентура изравни в полза на миланския тим в 34-ата минута на срещата.

Другият милански тим - Интер победи у дома Сампдория с 1:0, а победното попадение реализира Мауро Икарди в 90-ата минута от дузпа.

Палермо без Ивайло Чочев победи у дома Киево с 1:0. Лука Ригони отбеляза в 81-ата минута на двубоя.

Торино победи със същия резултат Парма, Наполи стигна до точката при гостуването на Аталанта - 1:1, а Фиорентина се разправи с Удинезе като го победи с класическото 3:0.

Милан, Сампдория и Удинезе заемат 3-5-о място в таблицата за класиране с актив от по 16 точки. Сред изпадащите са отборите на Чезена, Киево и Парма.