Самир Ханданович трябваше да спасява Интер, за да вземе поне една точка на старта на сезона в Серия А. "Нерадзурите" завършиха 0:0 при гостуването си на Торино, а стражът спаси дузпа през първото полувреме. Неманя Видич направи дузпа и си изпроси червен картон в дебюта си за Интер.

В друг мач от кръга, Ивайло Чочев не игра за Палермо при равенството 1:1 срещу Сампдория, като остана на пейката.

Киево - Ювентус - 0:1

И Торино, и Интер влязоха след победи в Лига Европа в мача помежду си от италианското първенство.

Валтер Мадзари не можеше да използва от началото Даниел Освалдо, оплакващ се от болки и контузения Родриго Паласио, а дебютантите в Серия А Гари Медел и Ян МВила не успяха да помогнат на "нерадзурите" да стигнат до гол. Матео Ковачич и Мауро Икарди бяха нападателите, на които заложи Мадзари.

Не по-малко проблеми имаше и за Торино обаче, като Алесио Черчи изобщо не бе на стадиона, в очакване на своя трансфер в Атлетико Мадрид.

Неманя Видич също дебютира в Серия А с екипа на Интер, но със сигурност ще предпочете бързо да забрави този старт. Видич направи дузпа в 19-та минута, когато повали Фабио Куалиарела в наказателното поле. Марсело Ларондо обаче не успя да преодолее Ханданович, и стражът спаси.

Куариарела и Ернанес направиха пропуски за двата отбора до почивката, а Андреа Ранокия почти с последния сигнал не засече добре центриране на Джонатан.

Торино започна мощно второто полувреме, и Куариарела прати топката на сантиметри от вратата.

Даниеле Падели спаси удар на появилия се в 56-та минута Освалдо, а добавката на Медел бе избита от Алесандро Гаци.

Ернанес също опита късмета си срещу Падели, и в последните 25-30 минути то срещата Интер определено изглеждаше по-опасно.

Никола Максимович напусна принудително с травма в лявото коляно, за да разтревожи лагера на Торино.

Арбитърът Довери пренебрегна претенции на Интер за дузпа, за фаул на Камил Глик срещу Икарди, в заключителните минути.

В добавените минути, Неманя Видич аплодира подигравателно отсъждане на рефера, и той му вдигна втори жълт картон, което изпрати сърбина принудително под душовете преди останалите.

Така Торино и Интер се разделиха при 0:0, и тепърва ще доказват пред феновете си, че имат какво да покажат и в Серия А.