Левски победи с 2:1 ЦСКА в дербито на 16-ия кръг в Елитната група до 17 години. И трите гола паднаха след почивката. "Червените" поведоха чрез Димитър Николов (52), но домакините обърнаха Христо Аргиров (71) и Александър Кръстев (83). Талантите на Левски отпразнуваха победата с бурна радост в съблекалнята.

Срещата започна равностойно и въпреки високото темпо добрите ситуации за гол липсваха. Пет минути преди края на първата част Валентин Иванов можеше да даде преднина на "сините", но топката срещна страничния стълб.

ЦСКА  започна по-активно втората част и Илия Димитров имаше шанс да открие резултата, но ударът му бе спасен. В 52-рата минута "червените" поведоха след корнер и гол с глава на Димитър Николов.

Левски реагира мигновено и ситуациите пред вратата на гостите зачестиха. Вратарят на ЦСКА Богомил Александров се отчете с няколко добри спасявания, но в 71-вата минута "сините" стигнаха до равенство. След корнер и разбъркване Христо Аргиров бе най-съобразителен и прати топката в мрежата за 1:1.

Левски продължи да натиска и седем минути преди края стигна до обрат. Удар на Денис Гиведжов бе спасен, но при продължилата атака Александър Кръстев получи топката и стреля за 2:1.

Победата качи Левски на върха с 41 точки, с една повече от Черно море. ЦСКА е седми с 24.