Интер загуби предпоследната си контрола преди началото на сезона. “Нерадзурите” отстъпиха с 0:2 на Ал-Итихад в Монца, а двата гола за тима от Саудитска Арабия отбеляза новото попълнение Муса Диаби, който това лято бе привлечен от Астън Вила.

Симоне Индзаги заложи на състав, много близък до оптималния. За Ал-Итихад, воден вече от Лоран Блан, освен Диаби стартираха Карим Бензема, Фабиньо и алжирският национал Усем Ауар, дошъл преди месец от Рома.

Италианският гранд имаше игрово надмощие, но пропусна редица добри ситуации. В средата на първото полувреме Ауар изведе Диаби, който с хубав удар по диагонала не остави шансове на Ян Зомер. Вторият гол падна в 47-ата минута. Тогава Диаби се възползва от груба грешка в защитата на Интер и удвои преднината на Ал-Итихад.

Стефан Де Фрай, Маркюс Тюрам и Бенжамен Павар записаха първи минути в предсезонната подготовка. В събота Интер ще гостува на Челси на “Стамфорд Бридж” в официална репетиция за старта на Серия А.