Ал Насър ще играе на финала за Купата на краля в Саудитска Арабия, след като победи с 3:1 Ал Халееж във втория полуфинален мач от турнира. Над всички за победителите беше световната суперзвезда Кристиано Роналдо, който се отчете с два гола.

Португалецът даде тон за успеха в 17-ата минута, когато се възползва от асистенция на Айман Ахмед и даде аванс на своя тим – 1:0.

В 37-ата минута португалската звезда отстъпи изпълнението на дузпа на Садио Мане, който бе безпогрешен и отбеляза за 2:0.

В 57-ата минута Кристиано отбеляза още едно попадение след нова асистенция на Ахмед – 3:0, преди осем минути преди края Фуаз Алтрейс да отбележи почетен гол за Ал Халееж, с който оформи крайното 3:1.

Във финала за Купата на Саудитска Арабия Ал Насър ще се изправи срещу Ал Хилал, който се наложи с 2:1 над Ал Итихад.