Аталанта и Интер не излъчиха победител в един от най-интригуващите двубои от 7-ия кръг на Серия А, завършвайки при резултат 0:0.

Двата отбора изиграха първите 45 минути на високо темпо, но попадения в една от двете врати не бяха реализирани.

В 58-ата минута „нерадзурите“ откриха резултата. Ашли Йънг направи добър пробив отляво, след което центрира в наказателното поле, а Лаутаро Мартинес елегантно с глава реализира във вратата на Марко Спортиело.

Последваха минути, в които бергамаските притиснаха съперника си в собствената му половина, но попадение във вратата на Самир Ханданович не бе отбелязано.

Това все пак се случи в 79-ата минута, когато домакините възстановиха равенството. Луис Муриел подаде по земя в наказателното поле, където Алексей Миранчук получи и с изстрел в долния ляв ъгъл реализира за 1:1.

С поделените точки двата тима не промениха статуквото си в Серия А. По този начин Аталанта остава на петата позиция с актив от 13 точки, докато Интер е позиция по-назад с 12.

В друг мач от 7-ия кръг Торино не успя да победи новака Кротоне и срещата завърши при резултат 0:0.