Феновете на Интер могат да се зарадват за първи път от над два месеца насам! "Нерадзурите" сложиха точка на ужасяващата серия без победа и най-после сложиха скалпа на съперник на колана си.

След цели осем двубоя без успех в Серия А, колосът от Милано надделя с 2:1 на "Сан Сиро" над Болоня. И така най-после сложи край на негативната серия, която датираше от 3 декември миналата година, когато за последно беше победен Киево.

И този успех в 24-ия кръг на първенството не дойде толкова лесно. Резултатът беше равен по-малко от половин час преди края на мача, но с феноменално изпълнение на Ян Карамо трите точки останаха за Интер.

А битката започна феноменално за "нерадзурите". Още във 2-та минута Едер откри резултата със страхотно изпълнение, засякъл пас от аутлинията на Марсело Брозович, който направи страшен пробив.

Но тази радост не се задържа дълго за феновете на домакините. Болоня постепенно вдигна оборотите и затрудни защитата на домакините. Доскорошният любимец на "черно-синята" част на "Сан Сиро" Родриго Паласио не спираше да тормози отбраната на Интер.

Той направи пропуск в 23-та минута, но само две след това се възползва от подарък на Жоао Миранда, който изчисти нескопосано топката на крака на нападателя и той с мощен шут направи 1:1.

Така феновете на "Меаца" сякаш изживяха поредното си дежавю. Отборът им се представяше на ниво, но така и не можеше да удържи аванса си. До почивката Едер, Иван Перишич и Ян Карамо направиха пропуски, а Болоня се защитаваше добре. И почивката дойде при равен резултат.

Най-чистото положение в началото на втората част дойде в 49-та минута. Тогава първо Данило д'Амброзио уцели гредата от изгодна позиция, а при добавката Милан Шкриняр прати топката малко над вратата.

Но упорството на "нерадзурите" даде резултат. Това се случи в 63-та минута, когато Ян Карамо получи една топка в половината на Болоня, навърза трима защитници и с прекрасен фалцов удар от границата на наказателното поле реализира за 2:1.

Малко след това Карамо изпусна да реши всичко с трети гол, а в 68-та минута публиката в Милано най-накрая малко си отдъхна, когато поривът на Болоня беше съсечен след изгонването на Ибрахима Мбайе, който получи втори жълт картон за касапско влизане.

В последните секунди Родриго Паласио пропусна да огорчи за втори път доскорошния си отбор и в крайна сметка прокобата беше пречупена и Интер най-накрая победи. Последното отиграване в двубоя пък беше директният червен картон на Адам Масина от гостите, които приключиха мача със само деветима на терена.

Така това позволи на "нерадзурите" да затворят спокойно мача и да съберат 48 точки на третата позиция и да задминат Лацио, който натрупа три поредни загуби. Болоня остава в средата на класирането с 27 точки.