Отборът на Интер показа характер при визитата си на Фиорентина в мач от 5-ия кръг на Серия А. „Нерадзурите” се наложиха с 3:1, въпреки че трябваше да правят обрат на резултата, след като първи допуснаха попадение. С успеха си днес Интер измести от първата позиция тима на Наполи, който обаче е и с мач по-малко.

Домакините поведоха с гол на Рикардо Сотил в 23-ата минута и успяха да запазят крехкия си аванс до почивката.

След нея обаче, нещата за играчите на Винченцо Италиано се объркаха тотално. Гостите започнаха взривоопасно втората част и само в рамките на десет минути направиха пълен обрат. Първо Матео Дармиан изравни, а три минути по-късно Един Джеко с глава след центриране от корнер не остави шансове на противниковия страж.

В 78-ата минута рекордната покупка на Фиорентина Гонзалес получи втори жълт картон и с това си действие предреши крайния изход на срещата. В 87-ата минута Иван Перишич сложи точка на спора и оформи крайния резултат 3:1.

В същото време Аталанта надви Сасуоло с 2:1, а Болоня и Дженоа направиха 2:2 в ранния мач от деня.