Интер победи Каляри с 3:1 като гост и излезе на второ място в класирането на Серия А. Срещата беше част от 11-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите" съвториха късен обрат на стадиона в Каляри и се приближиха на две точки до градския съперник Милан, който има и мач по-малко.

Интер доминираше от началото, но против хода на играта Каляри поведе с гол на Рикардо Соти. Домакините удържаха аванса си до 77-а минута, не и без помощта на своя вратар Алесио Краньо, който спаси серия от опасни положения.

Интер, който преживя тежко отпадането си от евротурнирите през седмицата, прояви характер в края и успя да спечели трите точки.

Николо Барела изравни за тима на Антонио Конте в 77-ата минута, а Данило Д'Амброзио вкара ценния втори гол в 84-ата минута. Ромелу Лукаку оформи крайното 3:1 в добавеното време след бърза контраатака.