Отборът на Интер показа здрави нерви в борбата за второто място в Серия А. „Нерадзурите” се наложиха с 2:0 над Наполи на своя „Сан Сиро” и така оставиха съдбата за последния кръг в свои ръце.

Интер имаше само точка преднина пред преследващите Аталанта и Лацио, а евентуална загуба от Наполи щеше да постави под сериозен въпрос втората позиция в крайното класиране.

Домакините откриха рано в срещата. Още в първата си по-опасна атака към вратата на Наполи, Данило Д’Амброзио порази целта. Топката бе подадена в наказателното поле на гостите, където Кристиано Бираги действа съобразително и върна към точката на дузпата към Д’Амброзио, а той с хубав удар я насочи в мрежата.

Голът не смути чак толкова футболистите на Наполи, които само няколко минути по-късно бяха много близо до изравняване на резултата. След изпълнение на корнер, топката стигна до Пьотр Желински, който стреля, но след рикошет, топката премина покрай вратата. В следващата атака, отново полякът притесни стража на домакините, но този път Ханданович се намеси подобаващо.

Заключителните минути на първото полувреме бяха за домакините, които на два пъти бяха много близо до удвояването на преднината си. Първо Елмас не сполучи след добър пробив между защитниците на гостите. Следващият шанс се разкри пред Марсело Брозович, който получи добър пас от Лукаку, но и в този дуел, вратарят на Наполи Алекс Мерет излезе победител.

Втората част започна двуостро. Първо гостите имаха възможност да изравнят, но Марио Руи пропусна, малко след това Ромелу Лукаку стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Интер реализира втори гол, дело на резервата Лаутаро Мартинес. Нападателят реализира след солова акция. Той пое в центъра на терена, напредна добре и стреля прецизно за 2:0.

В последния кръг Интер се изправя срещу третия Аталанта в спор за втората позиция в крайното класиране. Разликата между двата тима е само една точка. Трети е Лацио с четири точки по-малко от Интер, както и мач пасив.