Интер претърпя второ поредно поражение в Серия А, след като загуби с 0:1 гостуването си на Сасуоло от 18-ия кръг. По този начин „нерадзурите“ изостанаха на пет точки от лидера Наполи. Фалчинели донесе победата за домакините с гол в 34-та минута. Мауро Икарди пропусна дузпа в 49-та минута. Това е трети пореден успех в италианското първенство за „неровердите“, които по този начин се отдалечиха от зоната на изпадащите.

Интер пропусна първото положение в срещата в 8-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Сасуоло Милан Шкринияр стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Иван Перишич отправи много хубав удар в 25-та минута, но ударът му бе спасен от Консили.

Сасуоло поведе в резултата в 34-та минута, когато Политано центрира в наказателното поле на Интер, където Фалчинели бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Самир Ханданович.

Домакините можеха да удвоят своята преднина в 36-та минута, но Ханданович спаси опасен удар на Доменико Берарди.

Съдията Довери свири дузпа за Интер в 49-та минута, след като Кансело центрира в наказателното поле на Сасуоло, а Ачерби спря топката с ръка.

Мауро Икарди стреля, но слабо и Консили успя да отрази удара му от бялата точка.

Интер е трети в класирането с актив от 40 точки, докато Сасуоло е четиринадесети с 20 точки.