Интер постигна втора поредна победа в Серия А. "Нерадзурите" се наложиха с 2:0 при гостуването си на Каляри. Точни за успеха на възпитаниците на Симоне Индзаги бяха Дензъл Дъмфрис (21) и Лаутаро Мартинес (30). Гостите можеше да постигнат и по-изразителнна победа, но удари на Лаутаро и Хакан Чалханоолу срещнаха гредата.

Така Интер има шест точки, а с толкова могат да се похвалят още Милан, Наполи и Верона. Каляри е с една точка в своя актив след втория кръг на Калчото.

В началото на мача "нерадзурите" организираха няколко опасни атаки, а в 14-ата минута Лаутаро Мартинес удари греда. Нападателят получи топката от тъч  и отправи удар с десния крак, но нацели страничния стълб. Каляри отговори с неточни удари на Леонардо Паволети и Наитан Нандес.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Маркюс Тюрам поде опасна атака, при която подаде към Дензъл Дъмфрис, който откри резултата. Сардинци опитаха да изравнят резултата, но отново Паволети и Нандес не успяха да се разпишат.

След половин час игра Интер нанесе своя втори удар в мача. Федерико Димарко проби отляво и центрира в наказателното поле, където Лаутаро преодоля защитник и прати топката във вратата за втори път.

Втората част премина в спокойно темпо, като гостите контролираха мача и не допускаха опасности пред Ян Зомер. В 86-ата минута удар на Хакан Чалханоолу от далечна дистанция срещна гредата. До края на мача Хуан Куадрадо на два пъти не успя да намери очертанията на вратата.