Отборът на Аталанта продължава с бляскавото си представяне. След като отстрани Ливърпул в Лига Европа, тимът на Джан Пиеро Гасперини се класира на финала за Купата на Италия. Аталанта се справи със съпротивата на Фиорентина в полуфиналите и намери място в спора за трофея.

Въпреки че загуби първата среща с 0:1, съставът на „бергамаските” намери сили и разби с 4:1 в реванша отбора на „виолетовите” от Флоренция, за да продължи приказката си.

Тюн Копмайнерс даде преднина на домакините с точно изпълнение в 8-ата минута, но след почивката Лукас Куарта изравни за 1:1. Попадението на гостите обаче не смути играчите на Гасперини, които до края на редовното време нанизаха още три безответни гола, дело на Джанлука Скамака, Адемола Лукман и Марио Пашалич.

Още в началото на второто полувреме амбициите на Фиорентина бяха сериозно попарени, след като Никола Миленкович видя червения цвят на картона и остави своите с човек по-малко на терена.

На финала Аталанта ще срещне отбора на Ювентус, който отстрани Лацио.