Италианският вицешампион Интер не се затрудни в домакинството си на Салернитана и го победи с резултат 2:0 в ранния неделен двубой от десетия кръг на италианската Серия А. "Нерадзурите" отбелязаха по едно попадение в двете полувремена. Лаутаро Мартинес откри в 14-ата, а Николо Барела удвои и оформи крайния резултат в 58-ата минута.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

Възпитаниците на Симоне Индзаги показаха добра игра и затвърдиха силното си представяне от седмицата, когато пропуснаха да победят Барселона на "Камп Ноу" (3:3) в Шампионската лига. Днес Интер беше пълен господар на терена и съвсем заслужено се поздрави с успеха.

По този начин "нерадзурите" вече имат 18 точки и заемат седмата позиция, като изостават на шест от лидера Аталанта. Салернитана остава на 12-о място с 10 пункта. В следващия кръг Интер гостува на Фиорентина, докато Салернитана приема Специя на Петко Христов.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Наставникът на домакините Симоне Индзаги не можеше да разчита на контузените Марсело Брозович, Ромелу Лукаку и Роберто Галярдини, докато Хоакин Кореа попадна в групата, но остана на резервата скамейка за началото. Хакан Чалханоолу и Хенрих Мхитарян отново започнаха в халфовата линия, а Един Джеко и Лаутаро Мартинес водеха атаката на тима.

Срещата започна без опасности пред двете врати, като домакините владееха повече инициативата.

Интер обаче откри в 14-ата минута с първата реална голова възможност в мача. „Нерадзурите“ разиграха добре отдясно, като топката мина през Хакан Чалханоолу, Дензъл Дъмфрис и Николо Барела, който предостави кълбото за Лаутаро Мартинес. Аржентинецът пое топката пред дъгата на наказателното поле и с десния крак отправи чудесен удар към далечния ъгъл на вратаря Луиджи Сепе, който не се намеси по най-добрия начин, топката тупна пред него и влезе в долния десен ъгъл за 1:0.

Салернитана отговори в 20-ата минута, когато Булайе Диа комбинира с Григорис Кастанос пред наказателното поле, който шутира силно, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Андре Онана.

В 33-ата минута Федерико Димарко центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Един Джеко засече и стреля с глава, но покрай дясната греда на Сепе.

Четири минути по-късно домакините имаха чудесен шанс да удвоят резултата. Димарко центрира от левия фланг в наказателното поле, където Милан Шкриниар бе забравен и стреля точно с глава, но вратарят спаси.

БТА / BTA
10 снимки

Малко след това самият Димарко стреля точно от пряко свободен удар пред наказателното поле, но отново Сепи се намеси.

В 41-ата минута и Онана трябваше да показва рефлекса си, след като гостите имаха добра възможност да изравнят. Кастанос получи пред наказателното поле и стреля към вратата, но камерунецът направи чудесно спасяване.

В последната минута от редовното време на първата част Интер пропусна нова възможност за втори гол. Барела изведе добре отдясно Дъмфрис, който центрира ниско в наказателното поле, където Лаутаро се размина на първа греда. Защитник на гостите подложи крак и опита да изчисти, но топката отново стигна до аржентинския нападател и стреля с глава, но вратарят Сепи скъси бързо дистанцията и го блокира.

Седем минути след началото на втората част Лаутаро беше близо до второ попадение, след като засече с глава центриране от свободен удар в наказателното поле, но топката премина малко над напречната греда.

В 54-ата минута Онана изби в корнер удар с глава на Диа, който засече дълго подаване на далечната греда.

Четири минути по-късно обаче Интер нанесе втори удар. Домакините разиграха добре в половината на Салернитана, а Чалханоолу даде страхотен дълъг пас за Барела, който изскочи от втора позиция отдясно в наказателното поле, овладя добре, залъга Лоренцо Пирола и с плътен удар намери долния ляв ъгъл на Сепи – 2:0.

В 68-ата минута Антонио Кандрева изпълни късо свободен удар за Флавиус Данилиук, който стреля силно и точно от сериозна дистанция, но право в ръцете на Онана.

До края на мача темпото на игра спадна сериозно, като „нерадзурите“ контролираха топката.

В добавеното време на срещата и Хоакин Кореа можеше да се разпише, след като засече с глава центриране от ъглов удар, но вратарят Сепи успя да избие топката над гредата.

FT | ИНТЕР – САЛЕРНИТАНА  2:0

1:0 Лаутаро Мартинес 14'

2:0 Николо Барела 58'