Дори системата VAR, както вече наричат все по-настоятелно системата за видеоарбитраж във футбола, не успя да спре Интер по пътя към победата във Верона, където „нерадзурите“ спечелиха с 2:1 в 11-ия кръг на Серия А.

Интеристите поведоха в 36-ата минута, когато Борха Валеро засече топката след центриране на Антонио Кандрева и напави резултата 0:1.

В 59-ата минута се стигна до въпросната ситуация, решена с VAR. Реферът видя контакт между вратаря на Интер Ханданович и играч на Верона. Съдията Клаудио Гавилучи първо даде знак играта да продължи, преценявайки, че контактът не е достатъчен за дузпа, но след това изтича до монитора отвъд тъчлинията и установи обратното. От бялата точка Джампаоло Пацини изравни за Верона – 1:1.

В 67-ата минута, обаче след корнер топката бе избита от защитата на Верона, но недостатъчно добре. От границата на пеналта я пое Иван Перишич и със страхотна тупалка я забоде в мрежата на домакините за 1:2.

Победата изведе Интер на втората позиция с 29 точки, две след Наполи. Верона е предпоследен с 6 пункта.