Отборът на Интер постигна очаквана победа над последния в Серия А тим на Салернитана. Лидерът в италианския шампионат не се затрудни по никакъв начин и записа поредни три точки в актива си, надделявайки у дома с 4:0.

Тимът на Симоне ИНдзаги реши всичко в мача само в рамките на две минути. Маркус Тюрам откри в 17-ата, а две по-късно Лаутаро Мартинес покачи на 2:0 и пречупи амбициите на гостите.

Малко преди почивката Интер вкара трети гол, с който окончателно предреши крайния победител. В негов автор се превърна Дензел Дъмфрис. Крайния резултат оформи резервата Марко Арнаутович в продължението на мача.

Във временното класиране Интер е убедителен лидер. „Нерадзурите” имат преднина от цели десет точки пред втория Ювентус. Салернитана пък остава твърдо на последното място, а шансовете им за оцеляване избледняват с всеки следващ мач.