Интер победи с 1:0 като гост Болоня. Двубоят беше от 28-ия кръг на Серия А. С успеха "нерадзурите" увеличиха аванса си пред втория Ювентус на 18 точки и вече докосват титлата. Успехът беше 13-и пореден за отбора на Симоне Индзаги.

Единственият гол в мача вкара Ян Бисек в 37-ата минута.

Болоня, който се намираше в серия от шест поредни победи, остава на 4-о място във временното класиране.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

В началото на мача направи впечатление, че гостите оставиха съперника да владее повече топката, но при първа възможност го пресираха. Първият шанс за гол беше пред Алексис, но Скорупски спаси. Малко след това с пропуск се отличи Дармиан.

В 21-ата минута Барела се озова сам срещу вратаря, но спражът отрази удара му.

Интер поведе в 37-ата минута. Тогава Бисек се включи в атака и завърши с плонж центриране на Бастони.

В 49-ата минута опасен удар на Щефан Пош не намери целта. Последва дълъг период, в който Интер почти не нападаше, а си стоеше в половината и очакваше домакините да опитват да организират атаки. Липсваха чистите положения и мачът откровено стана скучен.

И все пак Болоня успя да стигне до отличен шанс в 78-ата, когато Зиркзее се озова на добра позиция, но шутира слабо и е ръцете на Зомер.