Интер допусна изненадваща грешна стъпка по пътя към титлата в Калчото. "Нерадзурите" завършиха наравно 2:2 у дома срещу Каляри. Двубоят беше от 32-ия кръг на Серия А. Маркюс Тюрам откри резултата на "Джузепе Меаца" в 12-ата минута. Сардинци изравниха в 64-ата минута чрез Елдор Шомуродов. Малко след това Хакан Чалханоолу се разписа от дузпа. Крайният резултат оформи Николас Виола в 84-ата минута.

Интер продължава да бъде убедителен лидер, като вече има 83 точки. Вторият Милан е с 69 пункта. В следващия кръг двата отбора се изправят един срещу друг и при победа "нерадзурите" ще са шампиони. Каляри е 14-и с 31 точки.

Gulliver/GettyImages
7 снимки

Домакините бяха без наказаните Лаутаро Мартинес и Бенжамен Павар.

Срещата започна с натиск на "нерадзурите", като удари на Никола Барела и Федерико Димарко застрашиха вратата на Симоне Скуфет.

По-добрата игра на Интер даде резултат в 12-ата минута. Тогава Матео Дармиан изведе Алексис Санчес, а той подаде към Маркюс Тюрам, който не сбърка за 1:0.

В 28-ата минута Барела се разписа с глава, но голът не беше зачетен заради засада.

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на Интер. В 64-ата минута обаче Каляри изравни от нищото. Сардинци подеха атака, при която Зито Лувумбо подаде към Елдор Шомуродов и узбекистанецът вкара за 1:1.

Три минути по-късно Интер можеше да върне аванса си, но удар с глава на Алексис Санчес след центриране на Дармиан премина опасно покрай вратата. Малко след това Давиде Фратези нанесе удар с глава след центриране в наказателното поле, а топката срещна ръката на Йери Мина. Домакините получиха дузпа, която Хакан Чалханоолу реализира за 2:1.

В 84-ата минута Каляри отново стигна до изравнителен гол. Николас Виола се разписа след подаване на Джанлука Лападула.