Интер надигра Сасуоло с 2:1 и вече има 11 точки аванс на върха пред втория Милан. Дежурните голмайстори Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес осигуриха ценни три точки за Интер, с които тимът направи поредна крачка към скудетото.
Лукаку откри резултата в 10-а минута, а в 67-а асистира на Мартинес за втория гол. Пет минути преди края Амед Траоре реализира попадение за Сасуоло.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

В 10-ата минута Ашли Йънг центрира перфектно, намирайки Ромелу Лукаку. Белгиецът отклони топката с глава за 21-ия си гол в Серия А от началото на сезона.

Домакините показаха страхотна ефективност и в 67-ата минута стигнаха до втори гол. Играчите на Сасуоло искаха дузпа, след като Стефан Де Фрай задържа за фланелката Расподори. Докато протестираха, Интер организира отлична контраатака, топката стигна до Ромелу Лукаку, който я задържа и намери Лаутаро, а аржентинецът я прати в мрежата за 2:0.

Сасуоло стигна до попадение 5 минути преди края. След като бранителите на Интер не успяха да изчистят топката, тя стигна до Амед Траоре, а той преодоля Самир Ханданович с красив удар.

"Нерадзурите" записаха десета поредна победа в първенството и вече имат аванс от 11 точки на върха на класирането. Така Интер направи още една крачка към първа титла от 2010 г., а до края на първенството остават девет кръга.