Интер победи с 2:0 Дженоа при гостуването си на „Луиджи Ферарис“. Успехът бе извоюван през втората част след попадения на Ромелу Лукаку и Данило Д'Амброзио.

8 снимки

През първото полувреме „нерадзурите“ имаха няколко добри възможности, но те не бяха превърнати в голове.

В 64-ата минута Ромелу Лукаку се възползва от добър пас на Николо Барела и нахлу в наказателното поле. Нападателят финтира противник и реализира в горния десен ъгъл.

Десет минути преди края на двубоя Интер удвои преднината си. Марсело Брозович центрира от ъглов удар, след което Данило Д'Амброзио изскочи от задна позиция и реализира отблизо с глава.

По този начин Интер се изкачи на третата позиция в Серия А с актив от 10 точки, докато Дженоа е 15-ти с четири.