Интер се настани на третото място в Серия А, след като в двубой от 26-ия кръг на първенството се справи с Беневенто и победи с 2:0. "Нерадзурите" се разписаха бързо на два пъти в рамките на 3 минути между 66-ата и 69-ата минута.

През първата част двата тима изнесоха интересен мач, но голове не паднаха. В 28-ата минута на срещата, Кода излезе на голова позиция, но Ханданович беше на мястото си и се справи със ситуацията.

След почивката домакините стигнаха до успеха с два бързи гола. Първо в 66-ата минута Шкриняр се разписа, след като засече кълбото от корнер, а три минути по-късно Ранокия оформи крайния резултат, засичайки центриране от пряк свободен удар изпълнен от Кансело.

В 81-ата минута на срещата гостите останаха и с човек по-малко, след като Виола получи втори жълт картон и остави съотборниците си в намален състав.

Така Интер е трети с актив от 51 точки, а Беневенто е последен с 10.