Шампионите от Интер разбиха с 5:0 Фрозиноне в 36-ия кръг на Серия А, а домакините усложниха ситуацията си в битката за оцеляване в елита. Три кръга преди края на сезона общо шест отбора са въвлечени в борбата за оцеляване, като единственият сигурен изпадащ е Салернитана. Интер пък има вече 92 точки, но само с два оставащи до края няма как да прескоми границата от 100.

Лаутаро Мартинес сложи край на головата си суша, разписвайки се в 80-ата минута за 4:0. Таджон Бюканън пък стана първият канадец, който вкарва гол в елита на италианския футбол, разписвайки се за 0:3 13 минути преди края.

Домакините от Фрозиноне в момента са на 16-о място в класирането с два мача предстоящи, докато останалите отбори са с по три. Също така поражението днес сложи край на серията на тима на Еузебио ди Франческо от шест мача без загуба. / БТА