Грандът Интер обърна Удинезе от 0:1 на 2:1 за едно полувреме в среща от 31-ия кръг на италианската Серия "А". Двубоят се проведе на стадион "Фриули" в Удине.

Getty/Gulliver images
33 снимки

Домакините сензационно поведоха в резултата с гол на сръбския халф на "зебрите" Лазар Туфегчич. Той беше точен в 40-ата минута след асистенция на аржентинеца Роберто Перейра.

"Нерадзурите" изравниха малко след старта на втората част. Автор на попадението беше Хакан Чалханооглу в 55-ата минута от дузпа. няколко минути преди това попадение на Карлуш Аугусто беше отменено от ВАР поради засада.

Въпреки това "нерадзурите" стигнаха до победата. Давиде Фратези беше точен в 5-ата минута на добавеното от съдията време на срещата. С успеха Интер се приближиха още повече до титлата в Италия. Тимът, воден от легендата Симоне Индзаги, има 82 точки - с 14 повече от преследвача Милан и с 20 от третия Ювентус. Удинезе са 15-и с 28 точки.