Отборът на Ювентус успя да стигне по инфарктен начин до победата над Интер с резултат 3:2 в 228-ото Дерби д’Италия. Кристиано Роналдо откри в 24-ата минута, когато не успя да реализира дузпа, но при добавката бе точен. Ромелу Лукаку изравни в 35-ата, след като бе точен от бялата точка. Хуан Куадрадо отново даде аванс на домакините в добавеното време на първата част, но Джорджо Киелини си отбеляза автогол в 83-ата минута. Куадрадо обаче донесе така важните три точки за "биаконерите" в 88-ата минута след нова дузпа. И двата отбора завършиха срещата в намален състав, след като червени картони получиха Родриго Бентанкур в 55-ата минута и Марсело Брозович в добавеното време на двубоя.

Gulliver/GettyImages
51 снимки

И двата отбора изиграха много вълнуващ сблъсък, но ще се запомни най-вече със съдийските решения на Джанпаоло Калварезе, който отсъди три дузпи, показа два червени картони и призна един гол след преглеждане със системата ВАР.

С този успех Ювентус събра актив от 75 точки, като изпревари Наполи и се изкачи до третата позиция в класирането. Със същият актив точки е и четвъртия Милан. „Росоноерите“ и „партенопеите“ играят своите двубои от кръга утре.

Евентуално победа на миланския гранд окончателно ще убие шансовете на „бианконерите“ за  място в ШЛ заради преките им двубои, а неаполитанците дори и да спечелят мача си, все още няма да бъдат сигурни за топ 4.

Интер пък остава с 88 точки, след като тази вечер приключи серията на тима от 20 шампионатни срещи без загуба.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В първите минути домакините владееха повече топката и опитаха да се настанят в половината на своя съперник, но ситуации липсваха.

Първото положение дойде в 11-ата минута, когато Деян Кулушевски засече топката от въздуха и стреля от воле, но Милан Шкриняр с глава изби топката в корнер малко пред голлинията.

„Биаконерите“ продължиха да са по-активният тим на терена и в 21-ата минута Федерико Киеза и Кулушевски опитаха опасни изстрели, но бяха блокирани в корнер.

След неговото изпълнение главният съдия прибягна до помощта на системата ВАР, при което се видя как Матео Дармиан е фаулирал Джорджо Киелини при центрирането. По този начин бе отсъдена дузпа за Ювентус. Зад топката застана Кристиано Роналдо, но вратаря Самир Ханданович отрази удара му, но португалецът не сгреши при добавката отблизо - 1:0.

В 34-ата минута Интер получи право да изпълни дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Матайс Де Лихт срещу Лаутаро Мартинес. Ситуацията трябваше отново да бъде преразглеждана със системата ВАР, която потвърди наказателния удар. С изпълнението се зае Ромелу Лукаку, който бе точен за 1:1.

В 42-ата минута Данило навлезе в наказателното поле, но прати топката в аут. Малко след това Киеза шутира, но Шкриниар парира в корнер.

В добавеното време на първото полувреме Адриен Рабио стреля с глава, но в ръцете на Ханданович.

В третата минута от добавеното време Кулушевски навлезе в наказателното поле отдясно, но топката му бе избита от Шкриниар. Тя обаче попадна на пътя на Хуан Куадрадо, който стреля от границата на наказателното поле,  топката рикошира в Кристиан Ериксен и влетя в мрежата на гостите за 2:1.

На почивката Антонио Конте извърши промяна в своя тим. В игра се появи Иван Перишич, който замени Матео Дармиан.

Първата ситуация за втората част дойде в 51-ата минута, когато Лаутаро опита опасен удар от границата на наказателното поле, но топката прелетя малко над напречната греда на Войчех Шчесни.

В 55-ата Родриго Бентанкур получи втори жълт картон за нарушение срещу Лукаку, което логично доведе до изгонването на халфа. По този тази начин Юве остана с 10 души на терена. Три минути след това последва изстрел от пряк свободен удар на Ериксен, именно заради фаула на уругваеца, но топката попадна право в ръцете на Шчесни.

Двадесет минути преди края на срещата Лаутаро Мартинес падна в наказателното поле, но още преди това беше отсъдена негова игра с ръка.

Секунди след това Роналдо беше заменен от Алваро Мората.

В 82-ата Матиас Весино стреля опасно с глава, но Шчесни показа чудесен рефлекс и изби.

До края на срещата настъпи истинската драма. Първо, след центриране в 83-ата минута Джорджо Киелини си отбеляза автогол, а съдията Джанпаоло Калверезе първоначално отсъди нарушение в атака на Лукаку. Арбитърът обаче преразгледа ситуацията със системата ВАР и реши, че защитникът е извършителят на фаула и затова призна попадението.

Пет минути по-късно съдията даде втора дузпа за „биаконерите“ и общо трета в мача, след като Перишич фаулира Куадрадо. Именно колумбиецът застана зад топката и реализира втория си гол в двубоя, с който донесе победата на Ювентус.

В добавеното време на срещата Марсело Брозович си изкара втори жълт и съответно червен картони, след като спря контраатака на противника.

Това беше и последното по-интересно действие в срещата.

FT | ЮВЕНТУС – ИНТЕР 3:2

1:0 Кристиано Роналдо 24'

1:1 Ромелу Лукаку (дузпа) 35'

2:1 Хуан Куадрадо 45+3'

2:2 Джорджо Киелини (автогол) 83'

3:2 Хуан Куадрадо (дузпа) 88'

Червен картон: Родриго Бентанкур (Ювентус) 55'

Стартови състави на двата отбора:

ЮВЕНТУС (4-4-2): 1. Войчех Шчесни – 13. Данило, 4. Матайс Де Лихт, 3. Джорджо Киелини ), 12. Алекс Сандро – 16. Хуан Куадрадо, 30. Родриго Бентанкур, 25. Адриен Рабио, 22. Федерико Киеза – 7. Кристиано Роналдо, 44. Деян Кулушевски

Старши треньор: Андреа Пирло

ИНТЕР (3-5-2): 1. Самир Ханданович ) – 95. Алесандро Бастони, 6. Стефан де Врай, 37. Милан Шкриниар – 36. Матео Дармиан, 24. Кристиан Ериксен, 77. Марсело Брозович, 23. Николо Барела, 2. Ашраф Хакими – 10. Лаутаро Мартинес, 9. Ромелу Лукаку