Отборът на Интер постигна лесна победа с 3:0 при домакинството на Дженоа в пореден мач от 25-тия кръг на Серия А.

16 снимки

Резултатът беше открит още в първите 60 секунди на срещата, след като Лаутаро Мартинес намери Ромелу Лукаку, а белгиецът нямаше никакви проблеми, за да даде аванс на своя тим.

През второто полувреме момчетата на Антонио Конте станаха дори по-агресивни в действията си и затвориха мача с два гола до 77-та минута.

Първо Матео Дармиан удвои авансът на тима си, а Лукаку този път влезе в ролята на асистент за своите, Крайният резултат беше оформен от Алексис Санчес в 77-та минута.

Така Интер събра актив от 56 точки, със 7 повече от Милан, като "росонерите" са и с мач по-малко.

В другите мачове, играни по същото време, Каляри взе глътка въздух, печелейки с 2:0 като гост на Кротоне, а Удинезе взе важна домакинска победа с 1:0 срещу Фиорентина.