Отборът на Лацио обърна Интер с 3:1 в дербито на 8-ия кръг на Серия А. През първата част Иван Перишич откри резултата за Интер от дузпа, а след час игра отново от дузпа Чиро Имобиле възстанови равенството, но в 81-ата минута Фелипе Андерсон оформи обрата, а в самия край на мача Милинкович-Савич донесе победата.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Началото на срещата бе спокойно, но в 12-ата минута Елсейд Хисаж се намеси късно и препъна противник, което доведе до дузпа за Интер. Съдията реши да провери ситуацията с ВАР и потвърди решението си, а точен от бялата точка бе Иван Перишич.

Лацио отвърна с добра възможност за Тома Башич, който получи прецизен пас и стреля незабавно, но Самир Ханданович опази вратата си с брилянтно спасяване.

До края на първата част темпото на игра спадна и липсваха нови голови възможности за някой от двата отбора.

След час игра Алесандро Бастони игра с ръка в наказателното поле и след преглед с ВАР съдията отсъди дузпа за домакините. На точката за изпълнение застана Чиро Имобиле, който с прекрасен удар в десния ъгъл върна паритета.

Десетина минути преди края Лацио съумя да обърне, след като Фелипе Андерсон реагира чудесно след щастлив рикошет и прати топката в мрежата на Ханданович.

В добавеното време на мача Луис Алберто отправи страхотно центриране, което бе засечено от Сергей Милинкович-Савич, който пък оформи крайното 3:1.

Така Лацио събра 14 точки и се изкачи на петото място, а Интер остана трети със 17 пункта.

Лацио - Интер КР 3:1
0:1 Иван Перишич (д.) 12'
1:1 Чиро Имобиле (д.) 64'
2:1 Фелипе Андерсон 81'
3:1 Сергей Милинкович-Савич 90+1'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лацио: 25. Рейна, 77. Марушич, 3. Фелипе, 4. Патрик, 23. Хисаж, 21. Милинкович, 6. Лейва, 10. Алберто, 7. Андерсон, 17. Имобиле, 9. Педро

Треньор: Маурицио Сари

Интер: 1. Ханданович, 95. Бастони, 6. Де Врай, 37. Шкриниар, 32. Димарко, 5. Гаярдини, 77. Брозович, 23. Барела, 36. Дармиан, 10. Лаутаро, 9. Джеко