Пред погледа на новия си генерален директор - Бепе Марота, Интер глътна малко въздух, след като победи Удинезе с 1:0 в мач от 16-ия кръг на Серия А. Успехът дойде часове след крушението срещу Тотнъм в Шампионската лига, което потвърди съдбата на Интер за пролетта – да играе в Лига Европа. Попадението дойде в 76-ата минута, когато Мауро Икарди бе точен от дузпа. Решението за наказателния удар дойде след намесата на VAR за игра с ръка в наказателното поле на „фриуланите”.

Интер стартира много по-солидно на „Джузепе Меаца”, а с пропуски се отчетоха Жоао Марио, Стефан де Фрай и Борха Валеро. Стражът на тима от Удине Мусо обаче правеше добри спасявания, които крепяха нулите на „Сан Сиро”.

В 35-ата Квадво Асамоа центрира отляво към Валеро, който бе видян добре, ала ударът му не бе достатъчно акуратен, за да открие резултата за Интер. В 42-ата минута пък Интер стигна до най-сериозната си опасност, когато Балде Кейта стреля силно от границата, но някак Мусо изби топката встрани, която срещна гредата му и излезе в корнер.

28 снимки

Второто полувреме започна в същото русло, ала Удинезе бе близо да открие в 51-ата минута. Фофана центрира отдясно към Мандрагора, но той стреля над напречната греда. Секунди по-късно Фофана шутира силно, но край левия страничен стълб на вратаря на Интер Ханданович.

Постепенно Интер продължи да налага волята си, когато се стигна до 75-ата минута. Именно Фофана скочи след центриране от ъглов удар, а топката се спря в неговите ръце. Това остана незабелязано от рефера Абисо, който обаче бе посъветван от своите колеги да преразгледа ситуацията. Съдията все пак отсъди дузпи и въпреки всички пропуски на Икарди допреди това, той показа здрави нерви и с „паненка” откри резултата – 1:0.

Двата отбора имаха обещаващи шансове до края на мача, като дори Лаутаро Мартинес отбеляза втори гол, но попадението бе отменено, тъй като е бил в засада. Той имаше нова възможност след това, нацелвайки напречната греда. Пусето пък имаше шанс да изравни в края, но без успех.

Интер: Ханданович – Върсалко, Де Фрай, Скриниар, Асамоа, Борха Валеро (55’ – Мартинес), Жоао Марио, Политано (84’ – Наинголан), Икарди, Балде Кейта (70’ – Иван Перишич)

Удинезе: Мусо – Стригер Ларсен, Троост Еконг, Нуйтинк – Тер Авест (Визеу), Фофана (Мачис), Бехрами, Мандрагора, Д’Аелсандро – Пусето, Де Паул.