Италианският шампион Интер продължава с победите в контролите, след като разби с 3:0 испанския Лас Палмас. Над всички бе новото попълнение на „нерадзурите“ Мехди Тареми, който отбеляза два гола да успеха.

32-годишният ирански национал откри резултата от дузпа в 11-ата минута, която сам си изработи, след като изскочи зад защитата и бе повален от противников играч в наказателното поле.

В 38-ата минута отново Тареми бе точен за италианския шампион. Хенрик Мхитарян проби почти до аутлинията и върна към иранеца, който само отклони топката в мрежата за 2:0.

Третото попадение пък бе дело на Федерико Димарко в 86-ата минута. Той завърши по изключително впечатляващ начин контраатака на „нерадзурите“ прехвърляйки вратаря от близо 30 метра.

Това бе трета поредна победа за Интер в контролите. Следващата проверка е планирана за 2 август срещу състава на Пиза.