Интер и Ювентус не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1 в голямото дерби на Серия А. Един Джеко (17) даде аванс на "нерадзурите" през първото полувреме, но Пауло Дибала от дузпа две минути преди края на двубоя възстанови равенството.

Със спечеланата точка Интер остава на третата позиция с актив от 18 точки, докато Ювентус е шести с три по-малко.

Домакините стартираха агресивно и още  в 4-ата минута след центриране от корнер Милан Шкриняр стреля с глава, но над вратата.

Ювентус обаче имаше доста по-добра възможност в 7-ата минута, когато Мората отправи силен удар по земя и Ханданович трябваше да се намесва. Вратарят обаче не го направи много убедително, след което се стигна до разбъркване в наказателното поле и играч на гостите успя да насочи топката по посока на вратата, но твърде слабо и словенецът улови.

В 17-ата минута Интер откри резултата. Чалханоглу отправи мощен изстрел, който се отби от гредата и попадна в Един Джеко, за когото остана да прати топката в опразнената врата за 1:0.

"Бианконерите" се опитаха да отговорят пет минути по-късно, когато Хуан Куадрадо стреля от дистанция, но изстрелът му не намери целта и топката излезе в аут.

В 29-ата минута Войчех Шчесни трябваше да улови изстрел с глава на Един Джеко, след което се опита да организира бърза контраатака, но гостите не успяха да я развият.

Гостите опитаха да притиснат съперника си и имаха възможност три минути преди края на първото полувреме след разбъркване в наказателното поле Леонардо Бонучи стреля отблизо, но защитникът стреля над вратата.

Ювентус притисна съперника си и опита бързо да се завърне в двубоя, но в началните минути Самир Ханданович не бе зстрашен.

В 59-ата минута Един Джеко стреля с глава покрай врататата. Четири минути по-късно Иван Перишич направи отличен пробив, след което стреля опасно покрай левия страничен стълб.

Ювентус отговори в 68-ата минута, когато Уестън Маккени отправи удар в близкия ъгъл, който премина много близо до вратата.

В 71-ата минута Самир Ханданович се намеси решително след изстрел от пряк свободен удар на Пауло Дибала. Вратарят на "нерадзурите" блестящо спаси малко пред голлинията.

Двата отбора продъолжиха здравата битка в средата на терена, но това не водеше до положения пред една от двете врати.

В 87-ата минута главният съдия Маурицио Мариани прегледа ситуация за дузпа за гостите с ВАР, след което категорично посочи бялата точка за нарушение на Дензел Дъмфрис срещу Хуан Куадрадо. Зад топката застана Пауло Дибала, който хладнокръвно с изстрел в средата реализира.

ИНТЕР-ЮВЕНТУС 1:1

Интер(3-5-2): 1.Ханданович- 37.Шкриния 6.Де Фрай 95.Бастони-36.Дармиан 23.Барела 77.Брозович 20.Чалханоглу 14.Перишич- 10.Лаутаро 9. Джеко

Старши треньор: Симоне Индзаги

Ювентус(4-4-2): 1.Шчесни- 2.Данило 19.Бонучи 3.Киелини 12.Сандро- 11.Куадрадо 27.Локатели 14.Маккени 20.Бернардески- 44.Кулушевски 9.Мората

Старши треньор: Масимилиано Алегри