„Лебедовата песен” на Дженаро Гатузо начело на Милан видя своя край, след като Милан загуби с 2:3 170-ото „Дерби дела Мадонина” в Серия А. По този начин „нерадзурите” удължиха своята добра серия срещу градския съперник, след като не познават вкуса на поражението от януари 2016-а година. Тогава за последно Милан надделя в схватката между двата милански колоса.

Иначе Матиас Весино откри резултата на „Сан Сиро” с гол още в третата минута. Стефан де Фрай удвои в 51-ата, за да дойде ред на Тиемуе Бакайоко да намали шест по-късно. Лаутаро Мартинес покачи отново аванса на Интер с гол от дузпа в 67-ата, а Матео Мусакио оформи крайния резултат с гол в 71-ата минута.

По този начин Интер си върна третото място във временното подреждане, изпреварвайки Милан и вече е с 53 точки. Милан остава четвърти с 51, а сигурното след лудото дерби на Милано е, че битката за Топ 4 в Италия се очертава да бъде повече от жестока.

Дженаро Гатузо подреди своите в схема 4-3-3, като Пакета продължи да води атаката на символичните домакини. Фланговете край него бяха подети от Сусо и Хакан Чаалханоглу. Тиемуе Бакайоко, Франк Кесие и Лукас Пакета бяха в средата на терена.

Лучано Спалети също използва тази схема, но имаше и много проблеми, с които трябваше да се справя. Раджа Наинголан, Жоао Марио и Мауро Икарди отново не играха, а Марсело Брозович премина късен фитнес тест и бе титуляр в средата на терена. До него заставанаха Роберто Галярдини и Матиас Весино.

Милан стартира по-настъпателно срещата, но това по никакъв начин не смути Интер, който още в третата минута поведе в резултата. Иван Перишич овладя отдясно и достави центриране на далечната греда за Лаутаро Мартинес. Аржентинският нападател на „нерадзурите” изпревари Давиде Калабрия и свали успоредно за Матиас Весино, който отблизо и на празна врата не можеше да сбърка – 1:0 за Интер!

В деветата минута Лукас Пакета пробва рефлекса на Самир Ханданович, ала капитанът на Интер действа хладнокръвно и изби топката. Миг по-късно Роберто Галярдини влезе в тежък въздушен дуел с Тиемуе Бакайоко и си удариха главите. Тази на французина се оказа по-здрава, а Галярдини трябваше да бъде превързан, докато играта бе спряла. Осем по-късно Даниеле Д’Амброзио се освободи от Чаалханоглу на аутлинията и центрира силно и ниско успоредно на вратата на Донарума. На близката греда Лаутаро Мартинес се размина, а после Давиде Калабрия изчисти напред, току пред погледа на Иван Перишич.

След 20 минути игра Лукас Пакета имаше чудесен шанс да изравни резултата. Давиде Калабрия центрира перфектно отляво за полузащитника, който надскочи Даниеле Д’Амброзио и стреля с глава, ала опитът му приключи в аут. Миг по-късно Весино проби през средата и пробва удар към вратата, но топката летя слабо и Донарума необезпокояван улови. След четвърт час игра Хакан Чаалханоглу отправи силен диагонален шут посока вратата на Самир Ханданович, а капитанът на Интер направи пленително спасяване, запазвайки към този момент "нулата" до името на Интер. Полека-лека Милан установи териториален превес срещу Интер, като започна да разнообразява атаките си по двата фланга. Въпреки това отбраната на Лучано Спалети действа добре организирано и не даваше никакви индикации за пропукване след 27 минути игра.

26 снимки

След 30 минути игра Интер бе повече от близо до това да изравни, но Матиас Весино прати топката високо в трибуните от чиста позиция пред вратата на Донарума. В по-добрата позиция до него бе Роберто Галярдини, но голмайсторът на Интер му попречи да нанесе удар. В 41-ата минута Милан Скриниар надскочи Франк Кесие в борба за топката в наказателното поле, но вместо да насочи топката във вратата на Донарума, то тя излетя на няколко метра край левия му страничен стълб. Миг по-късно се откри голямо пространство за Весино, а уругваецът напредна към наказателното поле на Милан. Алесио Романьол тръгна да посреща халфа на Интер, който отправи удар, но топката излетя високо-високо в трибуните на "Сан Сиро".

Второто полувреме стартира стихийно за Интер, който удвои своя актив в 51-ата минута. „Нерадзурите” изпълниха къс корнер и последва центриране към дузпата, където Де Фрай пребори Романьоли и с перфектен изстрел с глава прати топката във вратата на Донарума – 0:2.В 57-ата минута Милан се върна в мача! „Росонерите” изпълниха свободен удар от далеч, а топката бе центрирана от Хакан Чаалханоглу към Тиемуе Бакайоко. Халфът на „червено-черните” се извиси и отправи добър удар с глава, който посече Ханданович – 1:2.

В 65-ата минута Интер бе много близо до това да си върне актива от два гола. Марсело Брозович центрира от свободен удар, а Скриниар отклони с глава, но блестящ рефлекс на Донарума преустанови възможността за трети гол във вратата му. Минута по-късно главният съдия показа дузпа за Интер. Матео Политано нахлу отдясно и тръгна да напуска наказателното поле, ала Саму Кастийехо препъна халфа на Интер и Марко Гуида посочи бялата точка. Любопитен факт е, че реферът се подхлъзна преди да отсъди дузпата и това позабави решението му. Зад топката застана Мартинес, който с бомбен удар в десния ъгъл прати топката за трети път във вратата на Донарума – 1:3.

В 71-ата минута обаче Милан отбеляза втори гол. Топката бе центрирана отляво, а Скриниар отклони към вратаря Ханданович. Стражът реагира и отрази опита за автогол на своя съотборник, но топката се върна в Матео Мусакио, който от два метра намали – 2:3. Пет минути преди края Интер създаде добра контраакция, в следствие на високата преса на Милан, която отчаяно търсеше изравнителен трети гол. Даниеле Д'Амброзио проби отдясно и пусна към Лаутаро Мартинес, ала бранител на Милан блокира опита на аржентинеца за удар към Донарума. Миг по-късно пък Пионтек засече ефектно топката след центриране отляво, но ударът му с пета излезе аут.

В 88-ата минута пък резервата Андреа Конти извърши грубо нарушение в центъра на терена срещу Лаутаро Мартинес, а реферът Гуида му показа директен червен картон. Все пак след намесата на ВАР решението бе коригирано и съдията му показа жълт картон. В 91-ата минута на мача Милан имаше грандиозен шанс да изравни. Сусо центрира дълбоко на втора греда към Кастийехо. Испанският халф отправи удар с глава, но някак Самир Ханданович отрази удара на Саму Кастийехо.

В 95-ата минута дойде нов чудесен шанс за Милан. Топката бе подадена към Патрик Кутроне, който нанесе топовен удар, но Милан Скриниар подложи тялото си, за да предовтрати изравнителния гол за домакините в мача. Ако не бе намесата на Скриниар, то кълбото със сигурност щеше да влезе във вратата на Ханданович. Това бе и последното по-интересно събитие в мача на "Сан Сиро".

Мачът е с начален час от 21,30 и сайтът GONG.BG ще следи всичко най-интересно, което се случва на големия стадион в Милано.

Ситуацията с Мауро Икарди е повече от странна, след като бе върнат в състава на Интер и му бе дадена зелена светлина да играе според медицинския щаб. Все пак той е потвърдил, че има болки в коляното и не тренира със своите съотборници.

МИЛАН - ИНТЕР 2:3

0:1 Матиас Весино (3')

0:2 Стефан Де Фрай (51')

1:2 Тиемуе Бакайоко (57')

1:3 Лаутаро Мартинес (66'-дузпа)

2:3 Матео Мусакио (73')

Милан (4-3-3): Донарума – Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес – Франк Кесие (69' - Андреа Конти), Тиемуе Бакайоко, Лукас Пакета (46' - Саму Кастийехо)– Сусо, Кжищоф Пионтек, Хакан Чалханоглу

Треньор: Дженаро Гатузо

Интер (4-3-3): Самир Ханданович – Даниеле Д’Амброзио, Стефан Де Фрай, Милан Скриниар, Квадво Асамоа – Матиас Весино, Марсело Брозович (73' - Борха Валеро), Роберто Галярдини – Матео Политано, Лаутаро Мартинес, Иван Перишич