Интер записа загуба в летните си контроли, след като днес отстъпи с 1:2 от втородивизионния Нюрнберг. Резултатът обаче остана в сянката на развитието около звездата на „нерадзурите” Иван Перишич, който по-рано напусна лагера на отбора.

Перишич напусна лагера на Интер

Хърватинът отлетя за родината си, където да получи лечение на дентален проблем, като на този фон дебютът на Борха Валеро за Интер изглеждаше маловажен. Италианците заложиха на тактическа постройка 4-2-3-1, като Жофри Кондогбиа застана до испанеца в ролята на вътрешен халф.

Нюрнберг съвсем заслужено поведе в 55-ата минута, когато лошо изчистване на влезлия след почивката вратар Даниеле Падели позволи на Льовен да изведе Рурик Гисласон за завършващ удар.

Мигове по-късно германците удвоиха аванса си след слаба игра в отбрана на Интер. Микаел Ишак бе оставен напълно непокрит, за да разстреля Падели от воле – 2:0.

Едер върна един гол за Интер, като избегна засадата и се възползва от извеждащото подаване на Габриел Барбоса. До края на мача Хано Бееренс и Ишак имаха идеални шансове да оформят далеч по-изразителна победа за Нюрнберг.

През следващата седмица Интер заминава за своето турне в Китай и Сингапур.