Отборът на Борусия Дортмунд напави страхотен обрат и победи солидния тим на Интер с 3:2. Лаутаро Мартинес изведе гостите напред в 5-ата минута. Матиас Вессино удвои преднината на "нерадзурите" в 40-ата минута. Ашраф Хакими обаче намали в 51-ата минута, а в 64-ата Юлиан Брандт изравни. Хакими, с втория си гол в мача, направи пълния обрат в 77-ата минута. Двата тима си разделиха по едно полувреме. Първата част премина под егидата на "нерадзурите", които бяха убийствено ефективни и с два точни удара отбелязаха два гола. През второто полувреме обаче домакините излязоха напълно преобразени и не дадоха и глътка въздух на момчетата на Антонио Конте. Големият герой за "вестфалци" се казва Ашраф Хакими, който беше господар по десния фланг и неслучайно от неговата зона дойдоха два от головете за Борусия, които бяха именно негово дело.

Още в петата минута гостите откриха резултата. Лаутаро Мартинес овладя една дълга топка, а Аканджи не успя да вземе първата топка. След това и Матс Хумелс не успя да догони аржентинеца, който реализира спокойно за 0:1.

В 17-ата минута Марио Гьоце отрави изстрел с десния крак след центриране в наказателното поле на Ашраф Хакими, но Ханданович спаси. Секунди след това удар с глава на Нико Шулц прамина над вратата.

В 40-ата минута „нерадзурите“ удвоиха резултата и смълчаха трибуните на „Сигнал Идуна Парк“. Марсело Брозович се освободи добре в центъра и подаде на Мартинес, който отправи чудесна дълга топка надясно към Антонио Кандрева. Италианецът овладя и насочи топката към дъгата на наказателното поле, където Матиас Весино стреля по земя и намери долния десен ъгъл на Роман Бюрки.

В последните секунди на първата част Дортмунд можеше да намали резултата. Нико Шулц центрира към дузпата, където Джейдън Санчо пробва интересен удар, но Ханданович спаси.

Домакините все пак върнаха едно попадение шест минути след началото на втората част. Юлиан Брандт овладя топката отляво и навлезе към центъра, където подаде на Хумелс, който продължи още надясно към Торган Азар. Белгиецът пусна в наказателното за Гьотце, който върна топката към точката за дузпа, където Ашраф Хакими не уцели по най-добрия начин топката, която все пак влезе в мрежата на Ханданович – 1:2.

В 64-ата минута Пако Алкасер, който се беше появил преди броени секунди на терена, открадна топката от краката на Брозович близо до наказателното поле на Интер и веднага подаде на Юлиан Брандт, който влезе в пеналтерията отляво и с елегантен удар прати топката покрай Ханданович, за да може публиката на „Сигнал Идуна Парк“ да избухне – 2:2.

В 77-ата минута Дортмунд буквално разкова защитата на Интер. Хакими комбинира с Джейдън Санчо пред наказателното поле на гостите, който с едно докосване върна топката на мароканеца и с изстрел в близкия ъгъл на Ханданович донесе и пълния обрат за домакините – 3:2.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - ИНТЕР 3:2

0:1 Лаутаро Мартинес 5'

0:2 Матиас Весино 40'

1:2 Ашраф Хакими 51'

2:2 Юлиан Брандт 64'

3:2 Ашраф Хакими 77'

Стартови състави на двата отбора:

Борусия Дортмунд (4-2-3-1): 1. Роман Бюрки – 5. Ашраф Хакими, 16. Мануел Аканджи, 15. Матс Хумелс (к), 14. Нико Шулц – 28. Аксел Вицел, 23. Юлиан Вайгъл – 7. Джейдън Санчо, 19. Юлиан Брандт, 23. Торган Азар – 10. Марио Гьотце

Старши треньор: Люсиен Фавър

Интер (3-5-2): 1. Самир Ханданович (к) – 37. Милан Шкриняр, 6. Стефан де Фрай, 2. Диего Годин – 34. Кристиано Бирарги, 23. Николо Барела, 77. Марсело Брозович, 8. Матиас Весино, 87. Антонио Кандрева – 10. Лаутаро Мартинес, 9. Ромелу Лукаку