Реал Мадрид постигна изключително важна победа като гост на Интер с 2:0 в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. До голяма степен полузащитникът на домакините Артуро Видал може да бъде винен за поражението, тъй като в 33-ата минута си изкара два жълти картона в рамките на петнайсетина секунди при резултат 0:1, с което на практика лиши съотборниците си да се борят за успеха.

Попаденията за "лос бланкос" нанизаха Еден Азар от дузпа през първото полувреме и Родриго през втората част.

По този начин 13-кратният европейски клубен шампион събра 7 точки, следвайки плътно водача Борусия Мьонхенгладбах, който е с 8. Интер от своя страна е на последното място с едва 2 пункта.

Преди първия съдийски сигнал двата отбора почетоха с минута мълчание паметта на починалия тази сутрин Диего Марадона.

В петата минута Йодегор пусна къс пас на Начо в противниковото наказателно поле, но испанецът бе спънат от Барела. Антъни Тейлър бе безкомпромисен и посочи бялата точка - дузпа. С отговорността на изпълнението се нае Еден Азар, който с чудесно изпълнение в левия ъгъл матира Ханданович - 0:1.

В 13-ата минута Васкес отправи далечен удар след отлично включване по фланга, но опитът му срещна дясната греда.

Секунди след това Мариано Диас засече с глава центриране в пеналтерията, но Ханданович улови.

Първото положение за Интер дойде едва в 21-ата минута, когато Артуро Видал шутира с десния крак фронтално, но над вратата.

В 26-ата минута Лукаку изпълни пряк свободен удар с левия крак, но той мина над напречната греда.

120 секунди по-късно Еден Азар получи в наказателното поле и мигновено отправи изстрел в близкия ъгъл, но Ханданович изби.

В 33-ата минута Видал поиска дузпа, след като се строполи пред Тибо Куртоа заради предполагаем контакт с Лука Модрич и Рафаел Варан, но заради бурните си реакции срещу съдията, получи два жълти картона от Антъни Тейлър в рамките на около 15 секунди и напусна терена преждевременно.

В последните секунди на първата част Модрич завърши контраатака на Реал с шут по земя, но той мина вдясно от вратата.

В началото на второто полувреме Модрич подаде към Мариано, който сви коженото кълбо навътре и пробва рефлекса на Ханданович, който отговори подобаващо и разочарова младия стрелец на гостите.

В 52-ата минута Ашли Йънг изпълни фаул към близката греда, но Начо изби в корнер. След него Лукаку засече на втора греда, но Лукас Васкес в крайна сметка изчисти напред.

В 56-ата минута Перишич центрира отляво, но Куртоа изби решително с върха на пръстите си, сюрпризирайки Лукаку, който чакаше подаването.

Секунди след влизането си от пейката Родриго засече на далечната греда центриране от Васкес и с брутално воле покачи на 0:2.

В 69-ата минута Кроос намери непокрития Васкес на втора греда след изпълнение на свободен удар, но изпълнението на крилото към близкия ъгъл не бе точно.

Няколко момента след това Азар нахлу мощно през центъра и отправи опасен шут с десния крак, който обаче профуча край десния страничен стълб.

Още в ответната атака Перишич отговори с фирмено изпълнение към далечния ъгъл на Куртоа, но в аут.