Отборът на Интер изтри неубедителната страница от равенството в първия кръг на основната фаза на Шампионската лига срещу Манчестър Сити. При второто завъртане „нерадзурите“ се наложиха с категоричното 4:0 над Цървена звезда на „Сан Сиро“. Със специална светлина блесна Мехди Тареми, който се отчете с гол и две асистенции.

Сръбският клуб от своя страна затвърди лошата си статистика срещу италиански тимове, като има само три успеха от общо 28 мача.

Двата отбора започнаха колебливо срещата, но всичко това беше забравено в 11-ата минута, след като Хакан Чалханоглу реализира от пряк свободен удар от дистанция.

Истинската развръзка дойде след почивката, когато Марко Арнаутович, Лаутаро Мартинес и Мехди Тареми от дузпа успяха да оформят крайното 4:0. Именно иранският нападател се превърна в герой за домакините, след като преди това асистира за двете попадения.

През първата част попадение в полза на Интер не беше зачетено заради засада.

В първия кръг Интер направи 0:0 с Манчестър Сити, докато за Цървена звезда това е второ поражение след 1:2 от Бенфика.