Интер победи с 1:0 Атлетико Мадрид в първи мач от 1/8 финалната фаза на Шампионската лига.

Мачът премина в сериозно надлъгване, битка и малко чисти положения.

Все пак "нерадзурите" създадоха повече опасности и заслужено достигнаха до важното попадение. То падна в 79-ата минута, когато се разписа Марко Арнаутович.

Реваншът на "Метропилитано" е на 13-и март.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Срещата започна с лек домакински натиск. Стигна се до опасна възможност след хубав пас на Николо Барела, но Тюрам не успя да овладее топката в наказателното поле и я извади в аут.

"Дюшекчиите" отговориха с не лоша атака, която се разви по левия фланг. От там Самуел Лино влезе навътре и пробва шут с десния крак, но топката премина покрай страничната греда.

В 14-ата минута се стигна до спорна ситуация. Лаутаро Мартинес пробва удар от воле, който рикушира, след което се удари в ръката на молина. Имаше сериозни претенции, но дузпа не бе отсъдена и съдията не бе привикан да преразгледа ситуацията.

Двата тима продължиха да се надлъгват тактически и добрата им игра в защита беше причина за липса на опасни положения пред вратарите.

Десет минути преди почивката дойде първия точен удар в срещата. Той бе на сметката на "нерадзурите" след като Лаутаро Мартинес стреля с глава в ръцете на Ян Облак.

Две минути по-късно Родриго де Паул загуби топката в средата на терена. Тя бързо стигна до наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Лаутаро Мартинес стреля от добра позиция, но спечели само корнер.

Интер разви още една добра атака в края на полувремето. Барела подаде към Тюрам, който стреля от около 18 метра, но право в ръцете на вратаря.

"Нерадзурите" започнаха втората част много силно и още след само 4 минути създадоха най-доброто си положение в мача. Федерико Димарко намери в наказателното поле на Атлетико Мадрид  Марко Арнаутович, а австрийският нападател засече центрирането, но не успя да се разпише.

Последва добър момент и за гостите от Мадрид. Родриго Де Паул и Лино направиха двойно добро подаване, след което бразилецът се озова на много добра позиция в наказателното поле на Интер, но завършващият му удар излезе в аут.

Марко Арнаутович излезе на още една чиста позиция за гол и отнов се превърна в грешник. След малко повече от час игра Лаутаро Мартинес комбинита със своя партньор в атаката, но той заложи на силата и топката профуча над напречната греда.

В 79-ата минута Интр стигна до така важния гол. Лаутаро Мартинес беше изведен сам срещу вратаря, но Облак спаси. Последва добавка от Арнаутович, която Самуел Лино опита да избие от голлинията, но все пак кълбото навести мрежата - 1:0.

Още в следващата атака Лино опита мощен изстрел извън наказателното поле, но сантиметри го разделиха от попадение.

FT Интер - Атлетико Мадрид 1:0

1:0 Марко Арнаутович 79'

Стартови състави:

Интер: 1. Зомер, 28. Павар, 6. Де Врай, 95. Бастони, 36. Дармиан, 23. Барела. 20. Чалханоглу, 22. Мхитарян, 32. Димарко, 9. Тюрам, 10. Мартинес (К)

Наставник: Симоне Индзаги

Атлетико Мадрид: 13. Облак, 2. Хименес, 20. Витцел, 12. Лино, 8. Саул, 6. Коке (К), 5. Де Пол, 16. Молина, 14. Йоренте, 7. Гризман

Наставник: Диего Симеоне