Халфът на Интер Хенрих Мхитарян бе избран за играч на мача, при победата с 2:0 над Милан в първата полуфинална среща между двата тима в Шампионската лига. Арменският национал отбеляза второто попадение за своя тим.

„Още от първата минута играхме с желание за победа. Вкарахме два гола през първото полувреме. През втората част контролирахме повече мача и победихме. Голяма е заслугата на моите съотборници, но още нищо не е свършило, трябва да се подготвим възможно най-добре за реванша.

Искахме да вкараме повече голове и имахме шансове. Надявам се да го направим в ответния двубой. Не трябва да си мислим, че вече сме на финала. Трябва да запазим концентрацията си. Победата не е само моя заслуга, а на целия отбор“, заяви Мхитарян.