Шахтьор Донецк и Интер завършиха при резултат 0:0 във втори мач от Група B на Шампионската лига. По този начин украинският тим задържа първата позиция в групата. Главен съдия на този мач бе българският рефер Георги Кабаков.

Гостите стартираха по-агресивно срещата и възпитаниците на Антонио Конте заредиха атака след атака по посока вратата на Анатоли Трубин.

В 16-ата минута Ромелу Лукаку имаше добра възможност, но вратарят на Шахтьор улови. Последава нова добра атака за "нерадзурите", която завърши с изстрел на Николо Барела, но красивото изпълнение на италаинския национал завърши с удар в напречната греда.

Първите минути преминаха изцяло под диктовката на Интер. В 21-ата минута италианският гранд пропусна нова добра възможност. Марсело Брозовоич центрира от ъглов удар, а в наказателното поле Данило Д'АМброзио стреля с глава, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Статистиката бе категорична през първия половин час от двубоя, която гласеше - 7:1 удари в полза на Интер, но за момента това не водеше до попадения във вратата на Анатоли Трубин.

В 42-ата минута топката за втори път навести напречната греда зад Анатоли Трубин. Ромелу Лукаку стреля технично от фаул, но кълбото отново не навести мрежата на домакините.

През второто полувреме "нерадзурите" продължиха да диктуват действията на терена. В 54-ата минута пред Лаутаро се откри добър шанс, но и аржентинецът не намери целта.

В 76-ата минута Ромелу Лукаку се строполи в наказателното поле след съприкосновение със защитник на Шахтьор, но Георги Кабаков посочи играта да продължи и не отсъди дузпа в полза на Интер.

До края на двубоя Шахтьор Донецк успя да удържи нападенията на Интер и извоюва точката в Киев.

ШАХТЬОР Д - ИНТЕР 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ШАХТЬОР Д: Анатоли Трубин, Виктор Корнийенко, Валери Бондар, Давид Кохолава, Додо, Марлос, Майкон, Манор Соломон, Маркос Антонио, Тете, Дентиньо

Треньор: Луиш Кастро

ИНТЕР: Самир Ханданович, Алесандро Бастони, Стефан де Фрай, ДДанило 'Амброзио, Ашли Йънг, Артуро Видал, Марсело Брозович, Николо Барела, Ашраф Хакими, Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку

Треньор: Антонио Конте

Гл. съдия: Георги Кабаков

Стадион: "Олимпийски", Киев