Старши треньорът на Интер Симоне Индзаги подчерта необходимостта от силно отборно представяне в реванша срещу Барселона от полуфиналите в Шампионската лига. Именно това според него е ключът към успеха за „нерадзурите“.
„Трябва да изиграем мач като истински Интер. Ще трябва да сме добри в отборната игра. Барселона е отбор с изключително качествени играчи. Отборът им разчита на притежанието на топката и агресивно пресира. Ще трябва да бъдем концентрирани и да поддържаме правилната дистанция“, сподели наставникът.
Относно младата звезда на Барселона Ламин Ямал Индзаги отбеляза: „Той е играч с огромни качества. Ще трябва да работим като отбор, за да го ограничим възможно най-много, като същевременно не забравяме, че Барселона има и други опасни играчи.“
Що се отнася до състоянието на Лаутаро Мартинес, Индзаги сподели: „Лаутаро е извън игра от сряда. Работи във фитнеса и днес ще опита да тренира заедно с нас. След това ще оценим състоянието му, след консултация с него и медицинския щаб.“
„Със сигурност ще бъде предимство да играем пред нашите фенове. Те винаги са били допълнителна сила за нас“, каза още наставникът.
Срещата е във вторник, 6 май, от 22:00 часа на „Сан Сиро“ в Милано. Равенството 3:3 в първия мач ще се запомни завинаги като един от най-интригуващите двубои в турнира.