Интер победи след изпълнение на дузпи Реал Мадрид в проверка, която се игра на стадиона в Бъркли, Калифорния и е част от международния приятелски турнир „Гинес Интърнешенъл Чемпиънс Къп“. В редовното време мачът завърши 1:1, а „нерадзурите“ се оказаха по-точни при изпълнението на дузпи и спечелиха с 3:2.

ВИДЕО ОТ МАЧА МЕЖДУ РЕАЛ МАДРИД И ИНТЕР ВИЖТЕ ТУК!

От състава на Реал Мадрид липсваха много от основните играчи, а Гарет Бейл се оказа недостатъчен на Карло Анчелоти и треньорския щаб.

Още в 3-та минута след центриране в наказателното поле на Интер Бейл засече топката с глава, но тя срещна напречната греда.

Реал Мадрид поведе в 11-та минута на мача, когато след грешка в центъра на терена топката попадна в Гарет Бейл. Пред уелския футболист имаше голямо пространство, което той премина, а накрая с далечен удар от около 30 метра Бейл изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Самир Ханданович, който не помръдна.

Малко по-късно Ханданович се наложи да отразява опасен удар от фаул на Гарет Бейл.

В началото на второто полувреме играчите на Интер имаха надмощие, но удари на Данило Д'Амброзио и Ян М'Вила не се оказаха сериозен проблем за Хесус Фернандес.

Неманя Видич спечели дузпа за Интер в 67-та минута. След центриране в наказателното поле на Реал Мадрид сърбинът бе фаулиран от Собриньо и съдията без да се колебае посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран в 68-та минута от Мауро Икарди в стил Паненка.

Последваха силни минути за Интер, а Хесус Фернандес на два пъти се наложи да се намесва решително и да спасява удари на Неманя Видич и Марко Андреоли.

След равенството 1:1 в редовното време правилата на турнира задължаваха двата отбора да изпълняват дузпи, като победителят спечели 2 точки, а загубилият се задоволи с една.

Хуан Пабло Карисо направи силен старт и отрази удара на Иско от бялата точка.

След това Неманя Видич вкара за Интер, а Лукас изравни резултата, след като бе точен за Реал Мадрид.

Вратарят на „белия балет“ Хесус Фернандес спаси удара на Юто Нагатомо от бялата точка.

Начо изведе Реал Мадрид напред при изпълнението на дузпите за 2:1.

Ян М'Вила не успя да вкара, но след това на свой ред Карисо спаси удара на Асиер Ияраменди.

Жуан Жезус изравни резултата за 2:2, а Маскарей изпрати топката над напречната греда.

Победата все пак бе за „нерадзурите“ след точно изпълнена дузпа от страна на Мауро Икарди.

Манчестър Юнайтед води в група А от турнира след победата с 3:2 срещу Рома.

Реал Мадрид: Диего Лопес (46' Хесус Фернандес) – Даниел Карвахал, Пепе (65' Маскарей), Начо, Диего Йоренте – Асиер Ияраменди, Медран (65' Дерик), Иско – Лукас Васкес, Раул де Томас (53' Собриньо), Гарет Бейл (53' М. Йоренте).

Интер: Самир Ханданович (63' Хуан Пабло Карисо) – Неманя Видич, Андреа Ранокиа (63' Марко Андреоли), Жуан Жезус – Данило Д'Амброзио, Джонатан (90' Бонацоли), Здравко Кузманович (63' Ян М'Вила), Оби (78' Крин), Додо (78' Юто Нагатомо) – Бота (78' Лакшалт), Мауро Икарди.