Италианският вицешампион Интер разби с класическото 3:0 Специя на Петко Христов в първия си домакински мач за сезона. Родният защитник се появи в игра в 67-ата минута при резултат 2:0 за „Змията“.

„Нерадзурите“ имаха инициативата на „Сан Сиро“ от първата до последната минута и ясно показаха, че са далеч по-класен тим от лигурийците. Лаутаро се разписа през първата част, а Чалханоглу и Кореа добавиха още два гола за миланския гранд през втората част.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Първата изгодна ситуация за един от двата отбора дойде малко преди да изминат 10 минути игра. Тогава при центриране от фал новият страж на Специя Бартломей Драговски отрази силен удар с глава на Дъмфрис. Четири минути след това полският страж изби и удар на Лаутаро Мартинес. Следващият шанс бе пред Алесандро Бастони - защитникът пробва мерника си отдалеч, но топката излезе в аут. „Нерадзурите“ продължаваха със своите офанзиви и възможност, когато грешка при изнасянето на лигурийции предостави топката на Лаутаро. Изстрелът на аржентинеца обаче мина от външната страна на мрежата. Дъмфрис също бе неточен при втория си опит малко след положението с десетката на „Змията“.

Интер - Специя

източник: Sofascore.com

В 35-ата минута италианският вицешампион най-накрая стигна до попадение - дълъг пас на Барела беше отклонен с глава от Лукаку към Лаутаро, а аржентинският стрелец от трети опит откри резултата с удар по земя от дъгата. В 44-ата минута Барела „качи“ топката на главата на Лукаку, но напречната греда спря белгиеца. При последвалия ъглов удар Лаутаро можеше реализира втори гол, но от чиста позиция прати кълбото над вратата.

Втората част започна страхотно за гостите, които отбелязаха втория си гол в 52-рата минута. Тогава нескопосано изчистена топка в наказателното поле от краката на Шкринияр отиде при Чалханоглу, а турчинът с едно докосване я прати в мрежата.

В 82-ата минута и друг аржентинец отбеляза гол. Едва седем минути след появяването си в игра Хоакин Кореа прати топката в мрежата на „орлетата“, с което подпечата успеха на Интер.

За тима на Симоне Индзаги предстои тежко гостуване в Рим на Лацио, а за „орлетата“ предстои не по-леко изпитание – визита на Ювентус на „Алианц Стейдиъм“.