Нападателят Ромелу Лукаку вкара в девети пореден мач в Лига Европа при победата на неговия Интер над Байер Леверкузен с 2:1 в понеделник, като постави нов рекорд в турнира.

Белгиецът реализира за 2:0 в 21-та минута от четвъртфиналния сблъсък в Германия. След като изравни дългогодишен рекорд на Алън Шиърър с за попадения в осем поредни мача в състезанието срещу Хетафе миналата седмица, Лукаку стана първият играч, вкарал в девет поредни срещи в Лига Европа, или в Купата на УЕФА, както се казваше турнира преди години.

60 снимки

Серията на Лукаку започна още с екип на Евертън през сезон 2014/2015, като тогава вкара срещу Динамо Киев, Йънг Бойс и Волфсбург.

В първия си сезон в Серия А бившият нападател на Манчестър Юнайтед вкара 23 гола в първенството за Интер, който завърши втори след Ювентус, на само точка зад шампиона.